Göktürk’te 2B eylemi

Eyüp Belediyesi, eski Göktürk Belediyesi’nin yapmış olduğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin onaylamış olduğu imarı iptal etti. Milli Emlak genel müdürlüğü ise eski Göktürk Belediyesi’nin yapmış olduğu imara göre değerlendirme yapıyor. Eyüp Belediyesi’nin yeni düzenlemesine göre bizim üzerinde bulunduğumuz yerler tarla vasfında gözüküyor ama rayiç değerlendirmesi ise Milli Emlaktarafından arsa olarak yapılıyor. İmar konusunda ki belirsizlikler devam ediyor. Milli Emlak, İstanbul BB ve Eyüp Belediyesi arasında çeşitli bahaneler ortaya atılarak halk oyalanıyor ve mağdur ediliyor.

Eyüp Belediyesi’nin kendi düzenlediği ihale ile satmış olduğu yerlerde 4 emsale kadar yer verirken, vatandaşa 1 emsal vereceğini söylüyor, adalet bunun neresinde!

İstanbul çeşitli semtlerinde ulusal basında çıkan haberlere göre en yüksek rayicin Beykoz’da 750 TLolduğu söyleniyor, bu gerçeği yansıtmıyor. Göktürk’teki rayiç bedelleri 2.750 TL, 2.500 TL, 2.250 TL ve 2.000 TL civarlarda dolaşıyor.

İstanbul BB, Eyüp Belediyesi ve siyasi irade ile 2012 – 2013 yılında birçok kez yapmış olduğumuz görüşmelerde halkın mağdur edilmeyeceği söylenmesine rağmen halk mağdur edilmiş ve belirsizlik içersindedir. Halkımız ne yapacağını bilemiyor, yerlerini yok pahasına yatırımcılara vermek zorunda kalıyor. Eyüp’e bağlı köylerde bulunan tüm 2B arsalar üzerinde belediye istimlak yaptı. Burada yaşayan köylülerin mağduriyeti de ortadadır. Köylü ulusun efendisidir unutmayalım.

Ankara, artık Göktürk’ün sesini duymalı. Burada yaşayan insanlara ‘Buradan gidin mi’ denmek isteniyor. Açıklanan rayiç bedellerle, bizler artık Göktürk’te kalabilme mücadelesi veriyoruz. Bu rayiç bedeller kabul edilemez.

Biz Göktürk’lü olarak sayın Başbakanımızın bir sözünü ona tekrar hatırlatmak isteriz. Seçilmişleri atanmışlara ezdirmem. Seçilmişleri seçen halkı iki tane memura ezdiriyor. Memurlar değerlendirmeyi neye göre yapıyorlar. Sayın Başbakanımızın bize sesimize kulak verip bu sorunu çözmesini istiyoruz…

Göktürk Halkı Adına 
Göktürk Trabzonlular Dernek Başkanı EVREN SANCAK 
Gsm : 0544 326 17 16 / E-mail : evrensancak@mynet.com

Eylem Hakkında Bilgi:
4 Nisan 2013 sabah saat 08:00’de Göktürk otoban girişi ( Petrol Ofisi karşısında ) eylem yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.